Hopp til hovedinnhold

Sterk meravkastning i volatile tider – oppdatering på Nordisk Utbytte

I dette webinaret får du status på Nordisk Utbytte etter seks måneder, med nær 15 % avkastning og solid meravkastning i et krevende marked.

Undertekster: Tekstet på originalspråket og oversatt med hjelp av AI til øvrige språk. Vi tar forbehold om eventuelle språkfeil i oversettelsen. Velg språk, eller slå undertekstene av/på ved å starte videoen og klikke på snakkeboblen nederst til høyre.

I dette webinaret gir vi en oppdatert gjennomgang av Nordisk Utbytte etter fondets første seks måneder i drift.

Moderator Marius Brun Haugen møter porteføljeforvalter Johan Strøm til en grundig samtale om markedet, porteføljevalg og fondets utvikling. Fondet fikk en sterk start med nær 18 % avkastning de første fire månedene, og har per 14. april levert rundt 15 % avkastning totalt.

Samtidig har fondet skapt solid meravkastning på om lag 4,6 %, i en periode der globale aksjemarkeder – målt i norske kroner – knapt har vært i pluss. I webinaret forklarer Johan hvordan en lavbeta, aktivt forvaltet utbytteportefølje har bidratt til å dempe svingninger, samtidig som fondet har utnyttet muligheter innen blant annet finans, industri, energi og AI-relatert infrastruktur.

Gå til fondets informasjonsside

DNB Nordisk Utbytte

Invester i Nordiske kvalitetsselskaper kjennetegnet av solid økonomi og bærekraftig vekst

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Få invitasjon til våre webinarer og podcaster og bli oppdatert om vår innsikt direkte i din innboks. Vi sender normalt ut 2-3 slike e-poster i måneden.

Johan Strøm

Ansvarlig forvalter

Johan Strøm begynte i DNB Asset Management i 2025 og kom til oss fra en av Nordens ledende investeringsbanker, Carnegie (nå DNB Carnegie) hvor han ble ansatt i 2010. Siden 2019 var han Analysesjef hvor han hadde Norden og Nordisk Finans som spesialområde.

Han har en bachelor i Finans fra Handelshøyskolen BI.


Publisert: 
Sist oppdatert: 

Dette er markedsføringsmateriale. Historisk avkastning er ingen garanti for fremtidig avkastning. Avkastningen kan bli negativ som følge av fallende markedsverdier.

Sterk meravkastning i volatile tider –… | DNB Asset Management